Plavecká škola

Neustále se snažíme zkvalitňovat naše služby, a to s pomocí plně kvalifikovaných lektorů. Důkazem toho, že jdeme správným směrem, je stále větší obliba našich kurzů u dětí i jejich rodičů. Svou činnost jsme zahájili v září 2013 a naši nabídku neustále rozšiřujeme. 

 

Nabízíme 

  • plavecké kurzy pro samostatné děti od cca. 6 let věku; 
  • kondiční plavání juniorů; 
  • kondiční i zdokonalovací kurzy pro dospělé; 
  • kroužek akvabel;
  • plavání pro mateřské, základní i střední školy; 
  • individuální kurzy i lekce sestavené na míru klientům.
__________________________________________________________________________________________________________________________________

Plaveckou školu provozuje Svět dětí na dlani s.r.o. která již od roku 2008 poskytuje ve své provozovně v Černokostelecké ulici v Říčanech plavání pro rodiče s dětmi ve věku do šesti let. K dispozici zde má speciální bazén určen pouze pro dětské kurzy. Voda v bazénu je slaná a 31°C teplá. Kurzy zde probíhají každý všední den. Během víkendů a státních svátků je možno si bazén pronajmout k rodinnému plavání. Podrobnosti o plavání ve Světě dětí najdete zde.

ukázkové lekce

Než se rozhodnete, zapsat se do kurzů naší plavecké školy, můžete si u nás lekci plavání zcela zdarma vyzkoušet. Stačí vyplnit formulář, který naleznete  zde na stránce  a my Vám e-mailem zašleme možné termíny pro Vaši zkušební lekci.

zájem o ukázkovou lekci

 

Informace pro nováčky našich kurzů:

Plavecké kurzy se skládají ze třích běhů – září-prosinec, leden-březen, duben-červen. Lekce trvá 40 minut. Cena jednotlivých běhů se mění dle počtu lekcí a je vždy před zahájením lekcí. Mladší sourozenci mají 10% slevu, platbu můžete provést pouze bankovním převodem na základě platební výzvy, kterou obdržíte před zahájením kurzu.

Používáme náhradový systém  Auksys , ve kterém si budete sami omlouvat absence (prosím nejpozději do 8,00 hodiny ranní) a objednávat lekce náhradní.  Auksys je opravdu výborná pomůcka, ale je potřeba s ním pracovat, je velice intuitivní a lehce ovladatelný.

Po vstupu do budovy se za bazénovou recepcí přezujete do bot vhodných k bazénu (vy a Vaše dítě) nebo jděte bosí, to ale nedoporučuji z důvodu bezpečnosti, přezůvky nesmí mít černou podrážku.  V šatně svlečte Vaši ratolest, děti se bez plavek umyjí mýdlem, osuší se ručníkem a teprve potom se oblečou do plavek. S ručníkem, plaveckými brýlemi (nejsou povinné, nabídneme i brýle k vyzkoušení, popř. si u nás brýle můžete i zakoupit) a v přezůvkách je u vstupu na bazén předáte lektorovi. Pokud budete chtít doprovodit dítě na bazén, je nutné převléknout se do čistého sportovního oblečení (z hygienických důvodů). Po ukončení lekce Vám lektor opět dítě předá u vstupu do sprch. Prosím dodržujte tato pravidla, prostředí bazénu opravdu podléhá přísným hygienickým předpisům, které je plavecká škola povinna dodržovat.

Co je cílem plavecké školy??  Naučit děti, které s plaváním začínají, nebát se vody, naučit je základním plaveckým dovednostem (výdech do vody, splývání na hladině), orientovat se pod i nad hladinou, nebát se skočit do vody a samozřejmě cílem největším a zároveň nejvzdálenějším naučit děti samostatnému pohybu ve vodě. Zdatnější plavci budou vedeni k zdokonalení plaveckých způsobů, vytrvalosti, naučení se prvkům sebezáchrany a samozřejmě k radosti z plavání. Prvním plaveckým způsobem, se kterým se u nás děti seznámí a naučí se ho je znak, následuje kraul, plavecký způsob prsa, který je velice náročný na koordinaci rukou, nohou a výdechu do vody je třetím plaveckým způsobem, ale k němu se děti dostávají až později.

Doufám, že jsem Vás informovala o všem podstatném a důležitém,

 

Petra Horká