ZE SNĚŽKY OKOLO ČESKÉ REPUBLIKY

 

V neděli 30. dubna 2017 ve 22:00 hod jsme zahájili letošní druhý ročník plaveckého maratonu /PLAVATONU/. Začali jsme tam, kde jsme loni skončili - 18 km pod vrcholem Sněžky směrem k Ostravě po hranicích Čech a Polska. čekalo nás neuvěřitelných 471 km přepočítaných na 18.840 bazénů. 

Letošní ročník byl již naplánován na 24 hodin plavání - začínali jsme na celém bazénu a v 9 hodin ráno jsme se uskromnili na jednu dráhu.

Na bazén jsme dorazili v početné přípravné skupince něco po deváté hodině večerní a hned jsme se pustili do příprav. Z loňska jsme měli již spoustu činností nacvičených, ale i tak tak  jsme měli co dělat, aby bylo vše včas připraveno. Na stěnu jsme opět pověsili mapu trasy se šipkami s udáním vzdálenosti v každé obci, kterou se mělo plavat a na začátek přilepili velkou šipku „tady jsme“. Na okna bazénu jsme tentokrát nelepili archy, protože by přes ně nebylo do bazénu vidět, ale připravili jsme obrovský štůček, ze kterého se postupně čísla bazénů odmotávaly. V deset skočili do bazénu první plaveci a začali jsme ukrajovat první metry z naší cesty.

Na celých 12 hodin byla jedna plavecká dráha rezervována pro plavce z KONTAKTU bB - Plavecké akademie bez bariér - šest plavců se střídalo v hodinových intervalech. Pro všechny účastníky byly jejich výkony velmi motivující a plavci přislíbili účast i na příští etapy našeho PLAVATONU, který bude v dalších ročnících pokračovat v obeplavávání ČR. 

A zde máte k nahlédnutí medailonky těchto úžasných plavců:

Petra Flekačová - medailistka ze světových her juniorů 2015

Jana Berušková -  účastnice MS 2013 a ME 2014

Dominika Míčková - finalistka ME 2016

Vendula Dušková - 2. a 3. místo ME 2016, dvojnásobná finalistka PH Rio 2016

Vít Šašek - účastník ME 2016

Veronika Mácová - medailistka ze světových her juniorů 2015

Celkem přišlo 121 plavců – amatérů i závodníků. Každý účastník si za svůj výkon vysloužil pamětní list se svým jménem a uplavanou vzdáleností, pamětní placku a také si odstřihl čísla s počtem odplavaných bazénů.

Nejdelší uplaváná souvislá vzdálenost byla 12 km a celkem jsme za 24 hodin uplavali 330km. Do cíle nám z 18.840 bazénu zbylo 5.640 bazénů. Ty doplaveme ve třetím ročníku zase na přelomu dubna a května 2018 - opět začneme tam, kde jsme skončili a poplaveme dál podél česko - slovenské hranice.

Děkujeme všem za podporu, pomoc a hlavně plavecké výkony. Ze zpětných vazeb víme, že se akce líbila a tak již dnes se těšíme na další ročník PLAVATONU.

Díky a brzy zase v bazénu na viděnou.

Vlaďka Lipovská
vedoucí plavecké školy Na Fialce

ZE SNĚŽKY PODÉL HRANIC ČR

Vážení plavci a milovníci vody,

po roce se blíží májový plavecký maraton a my vás chceme seznámit, co vás čeká, na co se můžete těšit.

Kdo se zúčastnil v loňském roce, ví, že jsme plavali z Říčan na Sněžku. Je to dlouhých 137 kilometrů, ale společnými silami jsme tuto vzdálenost zvládli. Letos jsou naše plány smělejší, chceme doplavat podél hranic s Polskem až do Ostravy. Je to přes 400 kilometrů, ale máme více času. Bazén je k dispozici od 22 hodin dne 30.4. 2017 do 22 hodin 1.5.2017. Ano, poplaveme 24 hodin.

V noci bychom všechny tři plavecké dráhy rádi vyhradili plavcům, kteří chtějí nerušeně plavat více než 1000 metrů (tj. 40 bazénů a více). Vůbec nezáleží na rychlosti. Plavci poplavou po dvou na dráze, můžeme vám pomoci s počítáním bazénů či měřením času. Od 9 hodin 1.5. bychom dali prostor rodinám a plavcům, kteří si netroufají na delší vzdálenosti. Budeme mít k dispozici již jen jednu dráhu, opět vás po registraci budeme psát po dvou do dráhy. Pokud přijde čtyřčlenná rodina, může samozřejmě plavat najednou.

A jak se registrovat? Na webových stánkách Plaveme Na Fialce

https://plavecka-skola-na-fialce.webnode.cz/maraton/

pod záložkou Májový maraton je v pravém sloupci registrační formulář. Ten vyplníte, odešlete a počkáte na potvrzení času vašeho startu. Může se stát, že se přihlásí více lidí na stejný čas a musíme vám posunout start. Proto, prosím, čekejte na potvrzení hodiny vašeho startu. Snažíme se šetřit i váš čas, abyste zbytečně nečekali. I tak se může stát, že někdo přijde pozdě nebo plave déle, než jsme předpokládali. Prosíme všechny o trpělivost.

Drobné občerstvení (čaj, voda) bude k dispozici před bazénovou recepcí, ale od 22 hodin 30.4. do 9 hodin 1.5. nebude otevřena restaurace, proto si vezměte něco malého s sebou i k zakousnutí.

Těšíme se na vás,

Plavecká škola Na Fialce s podporou vedení areálu Na Fialce

PLAVMO NA SNĚŽKU

 

V neděli 1. května 2016 jsme se v bazénu Na Fialce rozhodli oslavit svátek práce sportem. Plavecká škola zde uspořádala historicky první plavecký maratón v Říčanech.

Hned na začátek jsme si nedali malý cíl. Rozhodli jsme doplavat z bazénu až na vrchol Sněžky. Našli jsme si trasu pro pěší opravdu od bazénu až na Sněžku – cesta by dle plánovače tras trvala 29 hodin a její délka je 137 km. My jsme se rozhodli tuto vzdálenost společně uplavat za 12 hodin.

14 dnů před akcí byla spuštěna registrace pro zájemce – oslovili jsme všechny plavce registrované v plavecké škole Na Fialce, všechny plaváčky z plavecké školičky Světa dětí na dlani a také klienty Centra Na Fialce. Celkem se registrovalo 103 plavců na vzdálenost od 25 metrů /délky jednoho bazénu/ až na 10 km /celkem k odplavání 400 bazénů/. Na poprvé jsme akci nedělali příliš velkou reklamu, byla to naše premiéra a tak jsme spoléhali na to, že pokud se nám něco nepovede, již známé tváře „našich“ plavců nám pomohou :-)

Na bazén jsme dorazili v početné přípravné skupince něco po půl desáté a k našemu překvapení první plavci na nás již čekali J Na stěnu jsme pověsili mapu trasy se šipkami s udáním vzdálenosti v každé obci, kterou se mělo plavat a na začátek přilepili velkou šipku „tady jsme“. Na okna bazénu jsme nalepili obrovské archy s čísly od 1 do 5.480 – to byl počet bazénů, který nás ten den čekal. V deset skočil do bazénu první plavec a hned na to další tři a začali jsme ukrajovat první metry z naší cesty.

Celkem přišlo 115 plavců – amatérů i závodníků. Nejmladší plavkyni ještě nebyly ani dva roky a uplavala 50 metrů a tak jako každý účastník si za svůj výkon vysloužila pamětní list se svým jménem a uplavanou vzdáleností, pamětní placku a také si odstřihla čísla s počtem odplavaných bazénů.

První dvě hodiny na bazénu byly ve velkém tlaku, každý registrovaný si napsal, jakou vzdálenost chce uplavat, ale atmosféra každého natolik strhla, že výkony se postupně násobili a každý chtěl posunout šipku na mapě právě tím svým výkonem. Nejdelší vzdálenost byla opravdu 10 km, následovalo 7,5 km /300 bazénů/ a 5,55 km /222 bazénů/.

Nejstarším plavcem byl 70 letý dědeček nejmladší plavkyně, který posunul šipku o jeden kilometr. Z největší dálky přijel dálkový plavec z Brna, který uplaval 3 km. Od 17 do 19 hod to v bazénu vřelo – dráha byla plně obsazena závodními plavci z říčanského závodního oddílu PLAF, kteří se nenechali pobízet a všichni odplavali víc než 1 km.

V 19 hodin a 20 minut jsme dosáhli vrcholu Sněžky – uplavali jsme neskutečných 137 km /5.480 bazénů/, ale čas běžel dál a dvanáctihodinový maratón neskončil. Další přicházející plavci plavali dál a tak když z bazénu něco po půl desáté odcházel poslední plavec, bylo celkem odplaváno 155 km. Myslí, že na první pokus opravdu super výkon!!!

Děkujeme všem za podporu, pomoc a hlavně plavecké výkony. Ze zpětných vazeb víme, že se akce líbila a tak již dnes přemýšlíme na další akci J

Díky a brzy zase v bazénu na viděnou.

Vlaďka Lipovská
vedoucí plavecké školy Na Fialce

 

registrace ukončena!!!

PLAVECKÝ MARTÓN NA FIALCE

Oslavte Svátek práce pohybem!!!

Přijďte nám pomoct doplavat na Sněžku!!!

Máme na to 12 hodin. Budeme plavat 1. května 2016 od 10 do 22 hod a máme před sebou 137 000 metrů.

Sám to jen tak jeden neodplave, ale pokud se dáme dohromady, určitě to zvládneme J Jeden bazén má u nás 25 metrů – to jich tedy musíme uplavat 5 480. Nejrychlejší plavci plavou 100 metrů pod minutu – to by znamenalo, že pokud bychom našli 1 370 super plavců bylo by to odplaváno za necelých 23 hodin. My to ale určitě uplaveme za nastavených 12 hodin. Budeme plavat v jedné dráze, ve které můžou plavat až čtyři plavci. Stačí tedy přijít, nahlásit jakou vzdálenost budete plavat a pak už jen skočit do vody a plavat. Na břehu bude rozhodčí zaznamenávat uplavanou vzdálenost jednotlivých plavců a zapisovat ji do tabulky. Jakmile společnými silami dosáhneme počet odplavaných metrů bude zapsán přesný čas, kdy jsme společně na Sněžku doplavali J Pro každého účastníka je připravena pamětní list a placka.

Všichni registrovaní maratónští plavci mají vstup na bazén ZDARMA. Registrujte se tedy k účasti na plavecký maratón – registrace je možná prostřednictvím webu nebo FB, Váš čas pro odplavání zvolené vzdálenosti Vám bude předem potvrzen e-mailem.

Tak pojďte s námi do toho!!!!